Speaker corner de Cinco Días

Home / Kongresua / Speaker corner de Cinco Días


HIZKUNTZA OFICIALA GAZTELERA

Speaker Corner de Cinco Días

Ekitaldian parte hartzen duten enpresek zure negoziorako eraldaketa digitalerako soluzio eta tresna onenak azaltzeko modu zuzena erakutsiko dizute.

  • Ez da beharrezkoa aldez aurretik izena ematea.
  • Sarbide zuzena bisitariaren akreditazioarekin.
Datuen eguneraketa data 2018/05/29
Eguna
Gustokoenak

ASTELEHENA 2018 MAIATZA 28

10:00 - 11:30
4.0 Automatizazioa.
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Moderatzailea: Marc Ollé - Gerente - Asociación española de robótica y automatización - AER
Sergio Martin - Local Business Unit Manager Robotics, Spain - ABB
Toni Ruiz - VP - INFAIMON GROUP
Daniel Cavero - Sales Support Team Manager - KUKA IBÉRIA
Jordi Pelegrí - Sales Development Manager Spain & Portugal - UNIVERSAL ROBOTS
Francisco Rosa - Senior Service Consultant Spain & Portugal - PILZ
Sarrera laburra: Industria-automatizatzearen aro berria. Marc Ollé Industria-balioa industria-robotikan. Sergio Martin Ikuspen artifiziala, 4.0 industriko ezinbesteko pieza. Toni Ruiz Konektaturiko robotak eta etorkizuneko fabrika. Daniel Cavero La seguridad en la rob&oGehiago irakurri
11:35 - 12:50
Robótica, la oportunidad de preparar el futuro - Casos de éxito industriales
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Moderatzailea: Jon Agirre Ibarbia - Miembro BoD euRobotics - Tecnalia
Enrique Gil y Guillermo Martín - - Grupo DGH
ITP aero -
Ion Arrieta - - Grupo Maser
Enrique Sierra. (pendiente de confirmación) - - ASTI-Air Liquide
Merkatu-joerak, Joera sozioekonomikoak zein teknologikoak: hastapenak. Jon Agirre Ibarbia FroFish - Robotic cell for automated cutting frozen fish. Enrique Gil y Guillermo Martín Tool Room automation. CROMATEK - Chromed parts inspection automation. Ion Arrieta GASBOT &ndashGehiago irakurri
13:00 - 13:10
SOLIDWORKS Digital Engineering Edition, 4.0 industriarako pentsatua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Sergi Frutos - SALES MANAGER - Cimworks
13:20 - 13:30
Tres soluciones que convertirán a tu empresa en I4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Lidia Márquez Castro - Gerente de Cuentas - Minsait by Indra
13:40 - 13:50
MLSA: Mantentze Laguntzarako Sistema Aurreratua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pablo Ayala - CEO - Innovae
13:50 - 14:00
De las Máquinas Inteligentes a Industry4: Nuevas oportunidades de negocio para fabricantes de máquinas
Pabellón 4 - pasillo C-31
Xavier Cardeña - Iberia Manager - HMS Industrial Networks
14:00 - 14:10
Picking-aren filosofia berria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Igor Umerez - Director - Pick To Light systems SL
14:20 - 14:30
Industrial cybersecurity approaches to manufacturing
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pedro García - Head of Presales - Kaspersky
15:30 - 15:40
OdinS: 4.0 Jauzirako zure aliatua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Andrés Navarro - Marketing and Sales Coordinator - Odin
15:50 - 16:00
RPS CAM
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Joan Carles Libori - RPS Channel Manager - Ibermática
16:10 - 16:20
Eraldatze Digitalaren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Josune Egurrola - Partner  Account Management Zona Norte - Vodafone
16:30 - 16:40
Basque Digital Innovation Hub
Pabellón 4 - pasillo C-31
Amaia Martínez - Strategic Initiatives - SPRI
16:50 - 17:00
IoT Mantentze Prediktiborako eta Serbitizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Fernández - CEO & CO-FOUNDER - KUNAK TECHNOLOGIES, S.L
17:10 - 17:20
MES LEGATO SISTEMA: 4.0 Industriaren bizkarrezurra
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Dario Cesena - CEO - Geprom

ASTEARTEA 2018 MAIATZA 29

10:00 - 10:10
MOTION CONTROL, TOTAL CONTROL
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Peribañez - PRODUCT MANAGER/FIELD ENGINER MANAGER - Mecanica moderna / Trio Motion
10:20 - 10:30
Industria Interneterako Partner teknologikoa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Aitor Lejarzegi - Responsable IoT industrial - Sarenet
10:40 - 10:50
GRUPO AyS INGENIERIA 4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Julian Martínez - GERENTE - ANALISIS y SIMULACION SL
11:00 - 11:10
Smart project Management
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñaki Aguirreolea - RPS Product Manager - Ibermática
11:20 - 11:30
Automatizatze/Fabrikatze Malgua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduard Xucla Cervera - Gerente Producción Sistemas - Dominion
11:40 - 11:50
Laser bidez ebakitzeko sistema adimenduna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jaume Fuster - Director Comercial - TCI Cutting
12:00 - 12:10
Heldutasun digitala gurpil gainean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Oihana Mendizabal Aguete - Digital Transformation Manager - Xabet
12:20 - 12:30
Ziber-segurtasuna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfonso Encina - Product Manager de Seguridad - Euskaltel
12:40 - 12:50
Bezero-esperientzia, enpresaren hazkundearen oinarri
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Lorena Collado - BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER - Arin innovation
13:00 - 13:10
Ciberseguridad Industrial: Tu red OT no está aislada
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Victor Mateos - Channel & Business Development Manager - Vordis, partner de Vodafone
13:20 - 13:30
OEE hobetzea, motaren araberako mantentze-sistemak erabilita
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Arellano - Area Sales Manager - National Instruments Spain
13:40 - 13:50
Tamaina handiko 3D inprimatzea JCR-rekin: erabil litezkeen benetako adibideak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ángel Llavero - CEO - GRUPO SICNOVA
13:50 - 14:00
4.0 industriarako tamaina handiko fabrikazio gehigarria termoplastiko teknikoekin
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Bárcenas - I+D+i - CNC-BARCENAS-BELLON, S.L.
14:00 - 14:30
Fabrikatze hibridoa: Mekanizatua eta fabrikazio gehigarria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Bruno Romero - Application Engineer Iberia - HP 3D Printing
14:40 - 15:00
SPRI-Enpresa Digitala - Machine learning en Industria 4.0: de mito a realidad
Pabellón 4 - pasillo C-31
Itziar Landa Torres - INVESTIGADOR SENIOR - Tecnalia
15:30 - 15:40
Matrailezur-distoniarako ziztada pertsonalizaturako gida
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Lete - Diseñador Biomedico - Mizar Additive
15:50 - 16:00
¿Qué es lo próximo en fabricación industrial?
Pabellón 4 - pasillo C-31
Iñigo Rodríguez - Director de Industria - Getronics, partner IFS
16:10 - 16:20
AZPIPRODUKTUEN APROBETXAMENDUA 3D INPRIMAKETAN (FDM)
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Rafael García-Etxabe - Investigador - GAIKER-IK4
16:30 - 16:40
Fabrikazio gehigarriaren integrazioa XXI. mendeko ekoizpenean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pere Bofill - Key Account Manager - RIC.3D
16:50 - 17:00
3D inprimatzea metalean - Teknologia eta Fabrikazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jon Martínez - Responsable Técnico - Samylabs
17:10 - 17:20
Misil-garapenerako fabrikazio gehigarria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Del Fresno - Additive Manufacturing Specialist - Integral 3D Printing

ASTEAZKENA 2018 MAIATZA 30

10:20 - 10:30
Quick Facts about ExOne
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduard Meier - Regional Sales Manager - ExOne
10:40 - 10:50
OPTIMUS 3D
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Fernando Oharriz - CEO - Optimus 3D
11:00 - 11:10
Fabrikazio gehigarriaren errealitatea Espainian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ignacio Garrido - Sales Manager - COMHER S.L
11:20 - 11:30
3D eskaner bidezko online zein offline kalitate-kontrola
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Miguel Boix - Especialista en digitalización 3D - GRUPO SICNOVA
11:40 - 11:50
Diseinu Sortzailea (Optimizazio Topologikoa) Solid Edge ST10-ekin
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Blas Molero - Dpto. Ingeniería Industrial - PIXEL SISTEMAS, S.L
12:00 - 12:10
Materialise, 25 urte baino gehiago berritzen eta mundu hobearen alde lanean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Martín Sáez - Sales Manager - MATERIALISE NV
12:20 - 12:30
3D inprimagailuak Ekoizpen-sailetarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Roger Sabaté - Project Manager - 3DZ
12:40 - 12:50
DRY P Cabinet - hauts metalikoen biltegiratzea fabrikazio gehigarrirako atmosfera babeslean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Completo - Offer Deployer - Air Liquide
13:00 - 13:10
Solitium eta 3D industria-digitalizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose María Ferrandiz - Director de fabricación aditiva - SOLITIUM
13:20 - 13:30
FABRIKAZIO GEHIGARRIRAKO INDUSTRIA KONPONBIDEAK
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Tobias Noack - Ingeniero de aplicaciones en fabricación aditiva - TRUMPF
13:40 - 13:50
Sky One - Full metal 3D printer
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ilya Bongard - Sales Manager - Smart Motor Devices
14:00 - 14:30
3D Printing: fabrikazio-industriaren digitalizazioa desblokeatzen
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Monica Colomé - Marketing Manager Iberia - HP 3D Printing
14:35 - 14:45
Ayudas públicas para la financiación de proyectos de I+D+i
Pabellón 4 - pasillo C-31
Luis Maeso - Asesor Especializado - CDTI
15:30 - 15:40
Metala zuzenean askatzeko teknologien garapena: Ikerketa-kasuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfredo Suarez - Responsable del Ámbito Estratégico Fabricación Aditiva - TECNALIA
15:50 - 16:00
3D Inprimaketaren aplikazioa Osasunaren munduan
Koldo Artola - Responsable de Domotek - Domotek
16:10 - 16:20
3D inprimaketaren konponbideak 4.0 industriarako
Iñigo del Teso - Responsable de Soporte - International Technology 3D Printers
16:30 - 16:40
Fabrikazio gehigarriaren industrializazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ricardo Casasola - Desarrollo de Negocio - Fundación Prodintec
16:50 - 17:00
Elelsi Engineering Service "ZURE BAZKIDE ESTRATEGIKOA"
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ibon Lizuain - Dtor. Operaciones - Elelsi

OSTEGUNA 2018 MAIATZA 31

10:00 - 11:15
Diputación Foral de Bizkaia - Bizkaiko Foru Aldundia
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
11:20 - 11:30
BigData eta eraldaketa Digitala
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñigo González - Responsable Go To Market Empresa - Euskaltel
11:40 - 11:50
MAKINA ETA PROZESU ADIMENDUNAK EZAGUERAREN ETA DATUEN INTEGRAZIOAREN BIDEZ
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Arzamendi - Subdirector de Tecnología - IK4-Tekniker
12:00 - 12:10
IoTren konponbideak makinen eta ekoizpen-gelaxken monitorizaziorako eta mantentzerako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduardo Manzano - IoT Solution Manager - Dominion
12:20 - 12:40
Ziber-segurtasuna 4.0 Industrian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Carlos Sánchez - DIRECTOR DE ÁREA DE CIBERSEGURIDAD - ITS
12:40 - 12:50
IoTren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Perez - Responsable IOT Zona Norte - VODAFONE
13:00 - 13:10
Programa de ayudas para implementar la Ciberseguridad Industrial
Pabellón 4 - pasillo C-31
Iñaki Suárez - Responsable de Sociedad de la Información - SPRI
13:20 - 13:30
ERP SAP adimenduna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Garnica - Account Executive - SAP
13:40 - 13:50
Micore, Produkzio Adimena Etorkizuneko Lantegietan
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñigo Navarro - Director Técnico - Elara Ingenieros
14:00 - 14:10
Produktibitatearen digitalizazio- eta neurketa-proiektua denbora errealean sektore metalurgiko-mekanikoan
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jorge Fuster - Director Comercial - Ingenieros de Calidad y Producción SL (Doeet)
14:20 - 14:30
Robot mugikorrak: ekoizpen pertsonalizatuan joko-aldaketa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Baena - Regional Marketing Manager - OMRON
15:30 - 15:40
Konektaturiko objektuen eta mantentzerako adimen artifizialaren ekarpenak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Arnaud Legrand - Spain country manager - CARL Software
15:50 - 16:00
Balioa sortzen Beckhoff-ekin. PCan oinarrituriko kontrola 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Luis Manuel Martínez - Delegado Área Norte - Beckhoff Automation, S.A.
16:10 - 16:20
Ikuspen artifizialeko teknologiak 4.0 Industrian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Torres - CEO - BCNVISION
16:30 - 16:40
Industria 3.1416
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jorge Castañón - Automation Unit Manager - BEZZIER
16:50 - 17:00
TruConnect: Trumpf-en konponbidea 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Adriana Menjón - Responsable TruConnect España y Portugal - TRUMPF MAQUINARIA, S.A.
17:10 - 17:20
Digitalizatu hornigai-katea
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfredo Echevarría - Director de Segment Marketing UPS España y Portugal - UPS

OSTIRALA 2018 EKAINA 01

10:00 - 10:10
MES SISTEMA BELAUNALDI BERRIA: Machine Learning-erantz eta Prediktiboetarantz
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Diego Sáez de Eguilaz - Socio-Director - MESbook
OEE ezinbesteko baldintza, baina ez nahikoa: Kostuak, Giza Baliabideak, Inbentarioa, Planifikatzailea... Gehiago irakurri
10:20 - 10:30
MovilGmao: zure prozesuak eraldatzen ditu, zure informazioa kontrolatzen du. Dena zure esku-ahurrean.
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Luis Jesús Rodríguez - Director técnico - Nueva Gestión Informática
10:40 - 10:50
HAIMER - Ready for industry 4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
José María Sandes Villalta - Gerente - Haimer Spain S.L.
11:00 - 11:10
Digital twin Producto
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Aitor Guerra - Consultor RPS Internacional - Ibermática
11:20 - 11:30
Eraginkortasun Energetikoa eta Big Data
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Andoni Santiago - Ingeniero Energético - DOMINION
11:40 - 11:50
IoTren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Perez - Responsable IOT Zona Norte - VODAFONE
12:00 - 12:10
Eraldaketa digital aplikatua xafla-sektorean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Román - Product Manager - LANTEK
12:20 - 12:30
Trasformación Digital. Casos prácticos de digitalización documental: Metaposta
Pabellón 4 - pasillo C-31
Asier Orio - Responsable comercial - METAPOSTA
12:40 - 12:50
Cinco errores en Industria 4.0
Pabellón 4 - pasillo C-31
Eduardo Inchaurza - Senior manager - Minsait by Indra
13:00 - 13:10
Kontaktu bidezko digitalizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Daniel Bezares - Product Manager CMM 2D, 3D - Tecnimetal
13:20 - 13:40
SMART, tu nuevo programa EUREKA en FABRICACIÓN AVANZADA
Pabellón 4 - pasillo C-31
Aritz Arteche - Programme Coordinator - SMART EUREKA CLUSTER
13:30 - 13:40
Tecnologías emergentes en la Industria
Pabellón 4 - pasillo C-31
Emilio Blanque Martinez - Innovation Consultant - Visyon
13:40 - 13:50
Edge Computer MICArekin informazioa konektatzen
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Miquel Sanchis - Solution Marketing Leader Harting - Kolbi
14:00 - 14:10
IO-Link konponbideak 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jesús Vizoso - SYSTEM SALES - MURRELEKTRONIK SPAIN S.L.U.
14:20 - 14:30
The Digital Transformation of Used Machinery Trading
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Mª García - Area Manager Northern Spain - GINDUMAC GmbH
14:40 - 14:50
Holografia Konoskopikoan oinarrituriko ikuspen artifizialeko konponbideen belaunaldi berriaren jaiotza
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose María Gallego - DIRECTOR GENERAL - CIN ADVANCED SYSTEMS S.L.
15:00 - 15:10
Zure enpresaren informazio guztia, klik bakarrean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ramón Martín - CEO - GES-EMER
15:20 - 15:30
Energia kontsumoaren kudeaketa onena, erosketatik erabilerara
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Guillermo Domínguez - Director Técnico - Ceiber